Vacanza non convenzionale in Croazia

Turanj

Croazia, Dalmazia del nord

Turistická osada Turanj se nachází nedaleko vesničky sv. Filip a Jakov a městečka Biograd na Moru. Turanj vás nadchne svou rozmanitou turistickou nabídkou a přednostmi malého letoviska. Na klidných plážích strávíte dovolenou, která je přizpůsobena dovolené u moře s malými dětmi. Krajina s mediteránským rostlinstvem, blízkost překrásných ostrovů zadarského souostroví a Národního parku Kornati, doplní vaše zážitky. Turanj je místo, které je spojeno promenádou podél moře zvanou "Lungo mare" s vesničkou Sv. Filip a Jakub a přímo naproti vesničce se nachází ostrov Babac. Jméno Turanj dostal po zůstatcích středověkého městského opevnění. V centru města se nachazí kostel zasvěcený Gospi od Karmela z XV. st., jejíž svátek se slaví v průběhu turistické sezóny veřejnými oslavami, které přitahují turisty z celého světa svým tradicionálním programem. V blízkosti městského pobřeží nedaleko od centra města Turanj se nachází kostel Sv. Marije na místě zvaném Tukljača a na ostrově Babac se nachází kostel Sv. Andrije (XIII. do XV. st.). Nad městečkem na lokalitě zvané "Crni krug", kde se dnes nachází vyhlídkové místo, na které se můžete dostat procházkou nebo po cyklostezce, se nachází stavba z doby železné a velmi je zajímavá i archeologická oblast zvaná Tukljača. Místo Turanj dnes nabízí řadu kvalitního soukromého ubytování v pokojích, apartmánech, stejně jako i v autokempech. Zavítejte do Turanje a budete daleko od přeplněných pláží a přeci blízko k různým společenským akcím.

Tempo metereologico

tempo metereologico
13 °C
Attualmente
  • Pressione: 1017 hPa
  • Umidità: 38 %
  • Vento: 2 m/s
  • UV index: 1
počasí
Ma
10 °C
5 °C
počasí
Me
7 °C
5 °C
počasí
Gi
8 °C
6 °C
počasí
Ve
11 °C
6 °C
počasí
Sa
13 °C
7 °C

Informazioni pratiche

Doporučujeme: nepochávat cennosti v autech, nenosit je na pláž, zamykat ubytovací jednotky a zavírat okna, dodržovat dopravní předpisy zejména ve vsi, opatrně vozit za deště.

Informazioni sul traffico Turanj

Letiště Zadar - Zemunik, tel.: +385 23 313 311, web: www.zadar-airport.hr
Croatia Airlines - pobočka Zadar, tel: +385 23 250 101,web: www.croatiaairlines.com
Autobusové nádraží Záhřeb - tel.: +385 60 313 333, web: www.akz.hr
Autobusové nádraží Zadar - tel.: +385 23 211 035
Trajekt Jadrolinija - pobočka Biograd, tel.: +385 23 384 589
Trajekt Jadrolinija - pobočka Zadar, tel.: +385 23 250 555, web: www.jadrolinija.hr

Vlakové nádraží Zadar - tel.: +385 23 212 555, web: www.hznet.hr

Chorvatský automobilový klub HAK: +385 1 4640 800, web: www.hak.hr

Eventi culturali e vita serale

Vesnička Turanj je přímo napojena vesničku Sv. Filip a Jakov, kde se odehrává většina kulturně-společenských akcí:
29. června - svátek Sv. Petra - místní slavnost Červenec Závody v plážovém volejbalu 'KINDER MAXI ADRIA SUPER CUP' 11. července - 4. silniční závody 'CVJETNOM OBALOM TURANJ-SV.FILIP I JAKOV 2009' 14. července - Tradiční večer klapských písní „Turanj 2009“ 16. července - Gospa od Karmela , místní slavnost s tradicionálním procesím v místě, večer slavnosti na městském pobřeží 23. července - Večer folklóru a starých zvyků " Jak žili a pracovali naši předci" 25. července - Tradiční mezinárodní setkání Oldtimera na pobřeží v Sv. Filip i Jakovu V průběhu měsíce července se pořádají také rybářské večery s klapským zpěv a domácími specialitami. Srpen 1. i 2. srpna - 9. mezinárodní regata plachetnic ve skupině - optimist "Sv. Roko 2009" 3. srpna - závod v chůzi - 'Sv.Filip i Jakov- Turanj 2009' 14. srpna - Tradiční setkání dalmatinský klap (skupina zpěváků) 'Sv.Roko 2009' 15. srpna - Atletické závody "Sv. Roko" 16. srpna - svátek Sv. Roka, ochránce obce Sv. Filip i Jakov - mše a procesí v kostele sv. Roko z 11. st. vzdálené cca 1,5 km od centra, v průběhu dne sportovní závody, ve večerních hodinách oslava - "FILIPJANSKA NOĆ" s domácími specialitami, veliký ohňostroj na hlavním molu na pobřeží V průběhu měsíce srpna klapské zpívání, domácí speciality, hostování kulturně-uměleckých spolků a mažoretek Září 29. září, svátek Sv. Mihovila, ochránce města Sv. Filip i Jakov
Ente Nazionale Croato per il Turismo

Copyright © 2005-2022 chorvatsko-levne s. r. o.
Turismo alla Ribinson Crusoe